Mělník má poháry ze Šumavy

Mělník má poháry ze Šumavy

Na začátku května se kolem Klatov souběžně konaly další podniky MČR v rally – 55. Rallye Šumava Klatovy a 29. Historic Vltava Rallye.

Mezi soudobými vozy se představili Libor Horák a Ivan Fryč s vozem Mitsubishi Mirage Open N. I přes drobné technické potíže se jim podařilo při prvním letošním startu vybojovat 25. místo absolutně a 2. místo ve třídě.

“Závod jsme začali s velkým respektem k autu a tratím, bylo to opravdu těžký. Když jsme se pak rozhodli trochu přidat, tak se začal propadat brzdový pedál. Není to vůbec dobrý pocit, když auto jede přes 220km/h v lese… Klukům se to sice podařilo v servisu vyřešit, ale na další RZ jsme kvůli rozbité trati lehce poškodili zavěšení a nemělo cenu se někam hnát a riskovat havárii ve vysoké rychlosti. Druhý den jsme zase obuli nevhodnou směs pneu a tak bylo naší prioritou jen dojet do cíle. S naším výkonem nejsem vůbec spokojený, ale jeli jsme soutěž po dvou letech a naším cílem bylo hlavně dokončit. Jízda s Miragem je neuvěřitelně zábavná, auto jede strašně rychle a chvilku mi trvá, než získám zase důvěru. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na našem startu podíleli”, shrnul závod Libor Horák.

Na Historic Vltava Rallye, která se jela zároveň i jako mistrovství Evropy se posádka Karel Horčík a Jiří Zetek se svou Škodou 130L/A umístili na 35. místě absolutně a na 3. místě ve své kategorii.

Posádkám gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci Autoklubu Mělník.