101 let motorsportu 2023 - aktualizace 11.4.

101 let motorsportu 2023 - aktualizace 11.4.

Členové Autoklubu Mělník se pustili do příprav dalšího ročníku setkání automobilových a motocyklových závodníků s názvem “101 let motorsportu na Mělníku”, které se uskuteční v sobotu 27. 5. 2023. Navazujeme tak na akci “100 let motorsportu” z května loňského roku, která přilákala k trati i do depa mnoho fanoušků motorsportu.

Tentokrát ale chystáme, díky vstřícnosti zástupců dotčených obcí a města Mělníka, několik změn – výrazně prodlužujeme trať, která letos měří 6 kilometrů a bude začínat v Zelčíně, pokračovat přes Hořín, Brozánky a most Josefa Straky až do cíle na Vrázově vyhlídce. Startovat se bude opět jednotlivě – automobily v intervalu 1 minuta, motocykly po 30 vteřinách. Start automobilů začíná u Zelčína divácky atraktivní nezpevněnou cestou, motocykly mají trať zkrácenou a startovat budou až za tímto úsekem na čistém asfaltu. Harmonogram by měl obsahovat 4 jízdy pro automobily a 2 jízdy pro motocykly. Čas ani tentokrát měřit nebudeme, jedná se o ukázkovou jízdu ve svižném tempu. Prostor depa pro automobily je umístěn v areálu vedle elektrárny ČEZ v Horních Počaplech, depo pro motocykly je přímo u startu. Obě depa jsou přístupná pro diváky zdarma. Pro diváky budou podél tratě vyznačeny divácké zóny pro bezpečné sledování závodu. Vstupné bude díky partnerům a sponzorům akce i v letošním roce zdarma!

V kategorii automobilů startují pouze závodní vozy s registrační značkou a platným povinným ručením (tato kategorie má přejezd na start v běžném provozu přes Lužec nad Vltavou). Závodní vozy bez registrační značky (kopce, okruhy atd.) mohou startovat také, ale pouze na zkrácené trati bez šotoliny a za stejné startovné jako kategorie MOTO.

Více informací o diváckých místech, harmonogramu, doprovodném programu a přihláškách zde zveřejníme v nejbližší době.

Uzávěrka přihlášek je na konci dubna, více info najdete zde v sekci 101 let 2023

Mapa tratě: