101 let 2023

Autoklub Mělník pořádá v sobotu 27. května 2023 setkání mistrů volantu a řídítek spojenou s ukázkovou jízdou motocyklů, sidecarů a automobilů. Podnik je pořádán k výročí založení Autoklubu (dne 8. března 1922 byl největší český motoristický klub přejmenován na Autoklub republiky Československé a k 101. výročí začátku aktivního působení Českého klubu automobilistů a motocyklistů na Mělníku (přejmenován na Autoklub byl v roce 1925).

Pro letošní ročník jsme přichystali několik změn – výrazně prodlužujeme trať, která letos měří bez padesáti metrů 6 kilometrů a bude začínat v Zelčíně, pokračovat přes Hořín, Brozánky a most Josefa Straky až do cíle na Vrázově vyhlídce na Mělníku. Startovat se bude opět jednotlivě – automobily v intervalu 1 minuta, motocykly po 30 vteřinách. Start automobilů začíná u Zelčína divácky atraktivní nezpevněnou cestou, která ale není rozbitá a účastníci se tak nemusí bát poškození jejich vozů. Motocykly mají trať zkrácenou na 4,32km a startovat budou až za tímto úsekem na hladkém asfaltu. Harmonogram obsahuje 4 jízdy pro kategorii RALLY a 2 jízdy pro kategorii MOTO. Čas ani tentokrát měřit nebudeme, jedná se o demonstrační jízdu ve svižném tempu. Trať je zabezpečena jako při měřeném závodě.

POZOR ZMĚNA!!! Z důvodu rekonstrukce ulice Plavební je depo přesunuté z náplavky na jiná místa – pro kategorii RALLY je umístěno v soukromém areálu v Horních Počaplech a depo pro kategorii MOTO je hned u startu v obci Vrbno.

Čtěte pozorně všechny změny zde:

Info pro jezdce s licencí AČR: 101 let motorsportu je klubová akce, jedná se o demonstrační jízdu při které není závodníkům měřen čas. Autoklub ČR je o této akci plně informován a závodníkům s licencí vydanou AČR tak nehrozí žádný postih!

PŘEHLED DIVÁCKÝCH MÍST:

DM1 – atraktivní divácké místo, ze kterého je vidět start na šotolině a následný akční průjezd pravotočivou zatáčkou. Parkování omezené (u ZOO v Zelčíně), občerstvení v DM nebude, možnost občerstvení je v ZOO. Příjezd na DM1 je možný ze směru od Lužce nad Labem.

DM2 – divácké místo přímo u depa “MOTO”. Levé odbočení ze šotoliny na hlavní silnici. Občerstvení u stánku v depu, stejně tak WC. Před startem kategorie MOTO je možné popojít pár desítek metrů ke startu. Příjezd na DM2 možný pouze od Lužce nad Vltavou, parkování ve Vrbně. Dbejte prosím na zanechání místa pro průjezd záchranných složek a respektujte soukromé pozemky místních obyvatel.

DM3 – od Hořína projedou závodníci retardérem a přijíždí do obce Brozánky. Kategorie RALLY v tomto DM objíždí překážku z pneumatik, motocykly odbočují rovnou vpravo. Je zde dostatek místa pro parkování (příjezd od silnice č. 16). Občerstvení a WC zajištěno.

DM4 – tradiční divácké místo “U Brynycha”, ze kterého je vidět příjezd závodníků po mostě Josefa Straky, pravé odbočení a následný odjezd k Vrázově vyhlídce. Vzhledem k probíhající rekonstrukci ul. Plavební je v současné chvíli možný pouze pěší příchod na toto DM tzv. serpentinou z centra Mělníka.

Vstupné je pro diváky díky partnerům a sponzorům akce i v letošním roce zdarma!

Seznam přihlášených vč. startovních čísel

!Pro soutěžící!– v kategorii “RALLY” startují pouze závodní vozy s registrační značkou a platným povinným ručením (tato kategorie má přejezd na start v běžném provozu). Závodní vozy bez registrační značky (kopce, okruhy atd.) mohou startovat také, ale pouze na zkrácené trati bez šotoliny a za stejných podmínek a startovné jako kategorie MOTO.

Čtěte prosím pozorně Zvláštní ustanovení, veškeré informace jsou tam.

11.4.2023 – Doplňující info pro kategorii RALLY: Vzhledem k přemístění prostoru depa do areálu společnosti TOP TRANS HIGHWAY a změny místa pro přeskupení ještě dojde k drobné úpravě kilometráže v harmonogramu. O všech změnách budeme informovat formou prováděcího ustanovení společně s potvrzením přihlášek.

ČASOVÝ HARMONOGRAM, Sobota 27. 5. 2023:

8:00 – 8:30 Seznamovací jízdy pro kategorii MOTO

9:00 – 9:45 RZ 1 kategorie RALLY

9:45 – 10:30 RZ 2 kategorie RALLY

10.30 – 11:00 Otevření tratě pro veřejnost

11:00 – 12:00 1. rozjížďka kategorie MOTO

12:00 – 12:30 Otevření tratě pro veřejnost

12:30 – 13.30 2. rozjížďka kategorie MOTO

13:30 – 14:00 Otevření tratě pro veřejnost

14:00 – 15:00 RZ 3 kategorie RALLY

15:00 – 16:00 RZ 4 kategorie RALLY

16:00 Konec závodu, otevření tratě pro veřejnost

Partneři akce 101 let motorsportu:

Povrch “šoto” po startu kategorie RALLY

Děkujeme všem, kteří akci podporují!