Vyjádření k události při akci 100 let motorsportu

Vyjádření k události při akci 100 let motorsportu

Poslední květnovou sobotu jsme oslavili výročí 100 let od počátků motoristického sportu na Mělníku. Kromě výstavy krásných historických i soudobých závodních vozů a motocyklů byla součástí akce i ukázková jízda od starého mostu k Vrázově vyhlídce. Závodníkům se neměřil čas, šlo pouze o ukázkovou jízdu. Při jízdě motocyklů ale bohužel došlo k nehodě jednoho z jezdců, při které se neovladatelný motocykl doklouzal až k divácké zóně a vrazil do hliníkového plotu před diváckou zónou. Při kontaktu s plotem došlo k drobnému zranění dvouletého chlapce, kterého si převzala zdravotnická záchranná služba a odvezla ho na preventivní vyšetření do nemocnice. Chlapec je v pořádku, má odřené čelo a nos. Jezdec vyvázl bez zranění. Ačkoliv jsme při vymezování diváckých prostor spolupracovali s profesionálním týmem komisařů, přesto došlo k ohrožení přihlížejících diváků. Na základě této události jsme ještě více posunuli diváckou zónu a rozhodli, že se další ukázkové jízdy pojedou bez účasti motocyklů. Další jízdy již proběhly bez problémů a akce poté pokračovala na Mělnické náplavce výstavou a besedou se závodníky.

Chtěli bychom poděkovat za účast všem závodníkům a hlavně divákům, kterých přišlo velké množství. Je to pro nás odměna za množství práce při přípravě této akce.

Motorsport může být nebezpečný – víme to a děláme pro bezpečnost maximum. Naštěstí se v tomto případě nestalo nic vážného, ale je to pro nás velké poučení do dalších let.

Libor Horák, předseda spolku Autoklub Mělník