Tipy pro diváky

Tipy pro diváky

Přinášíme Vám pár zajímavostí a přehled diváckých míst.

Depo Vrbno – parkování pro diváky na příjezdové komunikaci. Zde budou k vidění závodní motocykly, sajdkára a okruhová/kopcová auta. Pan Horálek přiveze originální Škodu Octavii WRC (nebo případně Fabii WRC) a bude tedy možné si tento skvost prohlédnout v klidu v tomto depu. Bude zde stánek s občerstvením a mobilní WC.

Depo Horní Počaply – depo pro soutěžní auta se nachází v areálu společnosti Top Trans Highway, parkování pro diváky v ulici za areálem. Kromě vozidel z kategorie RALLY zde bude vystavena i originální rekordní tříkolka z osmdesátých let a několik dalších zajímavých vozidel. Občerstvení i WC zajištěno. Soutěžní auta zde budou k vidění od pátečního odpoledne. V sobotu ráno začnou v 8:30 postupně odjíždět na start a k vidění budou v depu opět mezi cca 10:00 – 14:00.

Vstup k trati i do obou servisních zón je zdarma. Prosíme diváky, aby dbali pokynů pořadatelů a respektovali soukromé pozemky obyvatel dotčených obcí.

DM1 – atraktivní divácké místo, ze kterého je vidět start na šotolině a následný akční průjezd pravotočivou zatáčkou. Parkování omezené (u ZOO v Zelčíně), občerstvení v DM nebude, možnost občerstvení je v ZOO. Příjezd na DM1 je možný ze směru od Lužce nad Labem.

DM2 – divácké místo přímo u depa “MOTO”. Levé odbočení ze šotoliny na hlavní silnici. Občerstvení u stánku v depu, stejně tak WC. Před startem kategorie MOTO je možné popojít pár desítek metrů ke startu. Příjezd na DM2 možný pouze od Lužce nad Vltavou, parkování ve Vrbně. Dbejte prosím na zanechání místa pro průjezd záchranných složek a respektujte soukromé pozemky místních obyvatel.

DM3 – od Hořína projedou závodníci retardérem a přijíždí do obce Brozánky. Kategorie RALLY v tomto DM objíždí překážku z pneumatik, motocykly odbočují rovnou vpravo. Je zde dostatek místa pro parkování (příjezd od silnice č. 16). Občerstvení a WC zajištěno.

DM4 – tradiční divácké místo “U Brynycha”, ze kterého je vidět příjezd závodníků po mostě Josefa Straky, pravé odbočení a následný odjezd k Vrázově vyhlídce. Vzhledem k probíhající rekonstrukci ul. Plavební je v současné chvíli možný pouze pěší příchod na toto DM tzv. serpentinou z centra Mělníka.