Na Mělníku se bude závodit i v roce 2023

Členové Autoklubu Mělník se pustili do příprav dalšího ročníku setkání automobilových a motocyklových závodníků s názvem “101 let motorsportu na Mělníku”, které se uskuteční v sobotu 27. 5. 2023. Navazujeme tak na akci “100 let motorsportu” z května loňského roku, která přilákala k trati i do depa mnoho fanoušků motorsportu.

Tentokrát ale chystáme, díky vstřícnosti zástupců dotčených obcí a města Mělníka, několik změn – výrazně prodlužujeme trať, která letos měří 6 kilometrů a bude začínat v Zelčíně, pokračovat přes Hořín, Brozánky a most Josefa Straky až do cíle na Vrázově vyhlídce. Startovat se bude opět jednotlivě a závodníci pak za cílem dojedou volným tempem až na náměstí Míru, kde bude možné si závodní stroje v klidu prohlédnout. Start automobilů u Zelčína začíná na divácky atraktivní nezpevněné cestě, motocykly mají trať zkrácenou a startovat budou až za tímto úsekem na čistém asfaltu. Harmonogram by měl obsahovat 4 jízdy pro automobily a 2 jízdy pro motocykly. Čas ani tentokrát měřit nebudeme, jedná se o ukázkovou jízdu ve svižném tempu. Prostor depa je opět na Mělnické náplavce. Pro diváky budou podél tratě vyznačeny divácké zóny pro bezpečné sledování závodu. Vstupné bude díky partnerům a sponzorům akce i v letošním roce zdarma!

Více informací o diváckých místech, harmonogramu, doprovodném programu a přihláškách zde zveřejníme v nejbližší době.

Mapa tratě: