100 let

Autoklub Mělník pořádá v sobotu 28. května 2022 setkání mistrů volantu a řídítek spojenou s ukázkovou jízdou motocyklů, sidecarů a automobilů. Podnik je pořádán k výročí založení Autoklubu (dne 8. března 1922 byl největší český motoristický klub přejmenován na Autoklub republiky Československé a k 100. výročí začátku aktivního působení Českého klubu automobilistů a motocyklistů na Mělníku (přejmenován na Autoklub byl v roce 1925).

Start ukázkové jízdy je na Starém mostu a trať dál pokračuje do prava ulicí K Mostu až k Vrázově vyhlídce, kde je cíl. Účastníci se po projetí cílem seřadí na parkovišti u “Vrázovky”, kde bude krátká výstavka strojů. Pak odjedou zpět na start a jízda se bude opakovat. Poté společně odjedou do parkoviště závodních strojů. Trať měří 1100 metrů, start prvního jezdce cca ve 12.20 hod. Startuje se jednotlivě a každý jezdec pojede dvakrát.
Parkoviště závodních strojů je umístěno na náplavce u řeky Labe.

Odpoledne po ukázkové jízdě (cca od 17.00 hod.) bude na náplavce následovat beseda se zúčastněnými jezdci a legendami motoristického sportu, doprovodný program a volná zábava až do noci.

Na náplavce bude pro děti k vyzkoušení simulátor závodní motokáry.

Občerstvení zajištěno od rána do noci.

Divácká místa pro sledování ukázkové jízdy:

1. chodník po pravé straně mostu Josefa Straky. Levou stranu zanecháme průjezdnou pro cyklisty
  2. zatáčka “u Brynycha”
  3. zámecká vyhlídka
  4. parkoviště u “Vrázovky”

Parkování pro návštěvníky je v ulici Plavební.

V prostoru cíle na Vrázovce bude k dispozici stánek s občerstvením od 11.00 do 16.00

Pro děti bude na náplavce instalován skákací hrad zdarma.

Časový harmonogram:

• 8.00 – 11.00 příjezd účastníků
  • 11.30 – 11.40 rozprava
  • 12.00 – 16.00 ukázková jízda od starého mostu k Vrázovce
  • 10.00 – 22.00 doprovodný program – beseda s jezdci (17.00), motokárový trenažer, výstava strojů

Těšit se můžete na spoustu zajímavých strojů a řadu známých závodníků. Jejich seznam a další informace zde budeme průběžně zveřejňovat v nejbližších dnech.

Děkujeme všem, kteří akci podpořili!

Seznam přihlášených – motocykly:

Seznam přihlášených – sidecary:

Seznam přihlášených – automobily:

Současně s výstavou bude na náplavce ve Vinařství Bettina Lobkowicz probíhat ochutnávka vín!